Stavebná činnosť

V období rokov 2008 – 2011 keď nastala v slovenskom stavebníctve recesia, musela naša spoločnosť riešiť otázku, ako nahradiť výpadok vo výkonoch. Jedným z riešení bolo aj vyskúšať stavebnú činnosť vytvorením Oddelenia projektového riadenia. Prvými zákazkami boli rekonštrukcie priestorov pre predajne potravín  TESCO Expres. Úvodný projekt bol úspešne zrealizovaný v Žiline. Neskôr pribudli ďalšie ako napríklad TESCO Expres v Prievidzi, Bardejove, Poprade v Michalovciach, Bratislave a ďalšie.

V roku 2014 sa podarilo participovať na projekte „Rekonštrukcia Hate Vyšné opátske – Košice“ kde sme zrealizovali rekonštrukciu domu hatiara a obslužné objekty. V máji 2015 sme ukončili rekonštrukciu bytového domu Galeria City v Košiciach, kde sme zrekonštruovali 112 bytov. Celkove tvorila stavebná činnosť v roku 2015 okolo 20% ročného obratu. 

Rok 2018 sme začali rekonštrukčnými prácami na objekte M-Market vo Vrútkach pre spoločnosť M-MARKET Invest. Objekt po kompletnej rekonštrukcii ktorá bola ukončená v roku 2019 nesie názov Kocka.  

V roku 2019 sme začali pre investora Cronos OD Košice komplexnú rekonštrukciu obchodného domu na Hlavnej ulici v Košiciach. Pôvodne v  ikonickej budove vystavanej v rokoch 1965-1968 sídlil PRIOR. Neskôr aj TESCO. Po prestavbe sa bude volať  OD Urban

OD má na štyroch poschodiach priniesť viac ako 40 prevádzok. Na najnižších podlažiach majú byť potraviny na ploche viac ako 1200 m², služby a mix malých aj väčších prevádzok. Na druhom poschodí sú naplánované gastro prevádzky, na treťom štvor-sálové kino a na najvyššom poschodí kancelárie pre približne 200 zamestnancov.

Samotná rekonštrukcia podčiarkne pôvodný vzhľad fasády budovy. Firma Montin figuruje na stavbe ako generálny dodávateľ.