Stavebná činnosť

V období rokov 2008 – 2011 keď nastala v slovenskom stavebníctve recesia, musela naša spoločnosť riešiť otázku, ako nahradiť výpadok vo výkonoch. Jedným z riešení bolo aj vyskúšať stavebnú činnosť vytvorením Oddelenia projektového riadenia. Prvými zákazkami boli rekonštrukcie priestorov pre predajne potravín  TESCO Expres. Úvodný projekt bol úspešne zrealizovaný v Žiline. Neskôr pribudli ďalšie ako napríklad TESCO Expres v Prievidzi, Bardejove, Poprade v Michalovciach, Bratislave a ďalšie.

V roku 2014 sa podarilo participovať na projekte „Rekonštrukcia Hate Vyšné opátske – Košice“ kde sme zrealizovali rekonštrukciu domu hatiara a obslužné objekty. V máji 2015 sme ukončili rekonštrukciu bytového domu Galeria City v Košiciach, kde sme zrekonštruovali 112 bytov. Celkove tvorila stavebná činnosť v roku 2015 okolo 20% ročného obratu. 

Rok 2018 sme začali rekonštrukčnými prácami na objekte M-Market vo Vrútkach pre spoločnosť M-MARKET Invest. Objekt po kompletnej rekonštrukcii ktorá bola ukončená v roku 2019 nesie názov Kocka.  

V roku 2019 sme začali pre investora Cronos OD Košice komplexnú rekonštrukciu obchodného domu na Hlavnej ulici v Košiciach. Pôvodne v  ikonickej budove vystavanej v rokoch 1965-1968 sídlil PRIOR. Neskôr aj TESCO. Po prestavbe sa bude volať  OD Urban. Stavbu sme odovzdali do užívania v Máji 2021. 

OD prináša na štyroch poschodiach ako 40 prevádzok. Na najnižších podlažiach majú byť potraviny na ploche viac ako 1200 m², služby a mix malých aj väčších prevádzok. Na druhom poschodí sú naplánované gastro prevádzky, na treťom štvor-sálové kino a na najvyššom poschodí kancelárie pre približne 200 zamestnancov.

Samotná rekonštrukcia podčiarkne pôvodný vzhľad fasády budovy. Firma Montin figuruje na stavbe ako generálny dodávateľ.